Najlepsze deski do kitesurfingu. Jak wybrać odpowiednią deskę?

Udostępnij

Kitesurfing zaliczany jest do sportów ekstremalnych, który polega na balansowaniu na desce z wykorzystaniem specjalnego latawca do łapania wiatru, który napędza ruch deski do przodu. Aby kitesurfing był bezpieczny i bardziej komfortowy, warto zdecydować się na odpowiedni sprzęt. Jaką deskę wybrać, aby czerpać maksymalną przyjemność z tego sportu ekstremalnego? Odpowiedź na to pytanie w dalszej części artykułu.

Najlepsza deska do kitesurfingu

Znalezienie odpowiedniego sprzętu nigdy nie jest proste. Decyzji nie ułatwia również szeroki wybór desek do kitesurfingu, które możemy znaleźć obecnie na rynku. W dzisiejszym artykule pokaże Ci kilka desek, które uważam za najlepsze. Wszystkie propozycje sprawią, że z łatwością rozpoczniesz swoją przygodę z tym ekstremalnym sportem, albo wymienisz swoją obecną deskę na bardziej komfortowy model, który zapewni Ci bezpieczeństwo i wygodę. W tym artykule skupię się przede wszystkim na deskach, ale pamiętaj, że kitesurfingu niezbędny jest również latawiec, dzięki któremu będziesz przeć do przodu po wodzie.

Prawda jest taka, że większość marek, które oferują deski do kitesurfingu spełnia wszelkie normy, które sprawią, że kupisz odpowiednią dla Ciebie deskę. Na rynku znaleźć możemy sprzęt zarówno dla osób początkujących, jak i dla osób na znacznie wyższym poziomie. Przed wyborem sprzętu zdecyduj najpierw, w jakich warunkach będziesz uprawiał sport. To Ci pomożesz dostosować rozmiar oraz kształt deski. Jeśli chodzi o latawce, to dla osób początkujących zalecany jest zakup latawców z dziobem, natomiast dla osób zaawansowanych w literze C. Najpopularniejszym typem desek jest twin-tip, ale wybór jest naprawdę ogromny.

5 najlepszych desek do kitesurfingu – jaką deskę wybrać?

1. Duotone Whip

Deska ta przeznaczona jest dla osób zaawansowanych, którym niestraszny jest freestyle na wodzie, ale również dla tych, którzy preferują jazdę na małych i średnich falach. Duotone Whip został zaprojektowany w taki sposób, że idealnie nadaje się do szybkiej jazdy i ostrych zakrętów. Deska została wzmocniona materiałem Innegra, który zapewnia lekkość i odporność na pęknięcia i wgniecenia. Dodatkowo na pokładzie znajduje się amortyzator. Elastyczność sprzętu sprawa, że perfekcyjne skoki mamy zapewnione.

2. F-one Mitu Pro-flex

Deska stworzona specjalnie dla osób, które posiadają wszechstronne umiejętności. Idealnie nadaje się do freestylowej jazdy, jak i do każdego rodzaju fal. Deska ma kadłub z podwójnym wklęsłem z przodu, przechodzący w pojedynczy wklęsły w kierunku tyłu deski, co pozwala na płynną jazdę przy mniejszym wysiłku. Ostre szyny z tyłu natomiast sprawiają, że deska ostro wchodzi w zakręty. Sprzęt ten jest bardzo stabilny na wodzie, dlatego doskonale nadaje się również dla osób początkujących.

3. Slingshot Mixer XR

Sprzęt ten dzięki większym rozmiarom i większej objętości jest idealny, gdy wieje słabszy wiatr, są mniejsze fale. Doskonale sprawdza się również dla osób początkujących, jak i o wadze większej niż 85 kg. Deska zostałą wzmocniona podłużnicami z włókna węglowego, warstwami szkła i bambusa oraz posiada ochraniacze szyn. Poczwórnie wklęsłe dno pomaga desce zachować zarówno prędkość, jak i kontrolę podczas wolniejszych i słabszych falach.

4. Duotone Voke

Idealna deska, przeznaczona do freestylu przy użyciu głównie mocy latawca, gdzie nie polega się na sile energii fal. To szybka i stabilna deska, z płaskim rockerem i równoległym obrysem szyny. Tak samo jak wcześniej omawiana deska Duotone Whip, Voke również została wzmocniona materiałem Innegra. Sprzęt jest przeznaczony dla osób powyżej 85 kg.

5. North Charge

North Charge przeznaczona jest dla osób doświadczonych w kitesurfingu. Idealnie nadaje się do ekstremalnych warunków tj. silny wiatr i duże fale. Przednia część deski ma kształt głębokiego pojedynczego wklęsła, natomiast w tylnej części znajduje się podwójne wklęsło. Deska została stworzona z żywicy epoksydowej ze wzmocnieniem z włókna węglowego i Innegra. Włókno węglowe usztywnia tylnią część deski, zapewniając skrętom responsywność.

Podobne artykuły

Góry Pieprzowe – urok Wyżyny Sandomierskiej

Góry Pieprzowe to imponujące pagórki, które zdobią wschodnią część...

Polskie Malediwy – wyjątkowe miejsce w Jaworznie

Polskie Malediwy to niezwykłe miejsce, które zachwyca swoją piękną...

Czeska Szwajcaria – szlaki, mapa, atrakcje

Czeska Szwajcaria to niezwykle urokliwy region w południowej Czechach,...

Szczeliniec Wielki – najwyższy szczyt Gór Stołowych – przewodnik po trasie, atrakcjach i historii

Szlaki Gór Stołowych zaczynają się od Szczelińca Wielkiego, który...

Namiot 4 osobowy – jaki wybrać?

Namiot 4 osobowy to dobry wybór dla rodzin lub...