Najlepsze spoty kitesurfingowe w Europie. Top 10

Udostępnij

Kitesurfing to sport wyjątkowo ekscytujący i dostarczający masy adrenaliny – szczególnie wtedy, gdy uprawiany jest w miejscu, które idealnie się do tego nadaje. Dziś prezentujemy Ci listę 10 spotów w Europie, które sprawią, że Ty także pokochasz ten sport – nawet, jeśli wcześniej miałeś o nim jedynie ograniczone pojęcie.

1. Peniche – Portugalia

Peniche często nazywane jest stolicą surfingu w Portugalii. To najbardziej wysunięte na zachód miasto Europy oferuje Ci niezwykle klimatyczne miejsce do nauki kitesurfingu, w towarzystwie pięknych, złotych plaż. Pamiętaj – wpaść możesz tu przez cały rok!

2. Lacanau, Francja

Kolejnym wartym odwiedzenia miejscem jest francuskie Lacanau. Swoje umiejętności sprawdzić możesz na jeziorze Étang de Lacanau oferującym cieplejszą wodę i łagodne wiatry. To doskonałe miejsce zarówno dla początkujących, jak i zapalonych kitesurferów.

3. Hyères, Francja

Kolejna miejscowość na naszej liście to francuskie Hyeres. Jeśli kitesurfing w pięknych okolicznościach przyrody lazurowego wybrzeża brzmi dla Ciebie ciekawie, to jest to zdecydowanie odpowiednia miejscówka dla Ciebie.  Szczególną popularnością cieszy się wśród mniej wprawionych surferów.

4. Marsala, Włochy

Położona na Sycylii Marsala stanowi nie lada gratkę zwłaszcza dla początkujących surferów. Największym zainteresowaniem region ten cieszy się od czerwca do września, ale odpowiednie warunki do uprawiania kitesurfingu panują tu przez ponad 280 dni w roku.

5. Fehmarn, Niemcy

Niemieckie Fehmarn szybko stało się jednym z najważniejszych ośrodków kitesurfingu w naszej części starego kontynentu. Najlepiej bawić się będziesz prawdopodobnie przy południowych plażach wyspy. Czeka tu na Ciebie masa wypożyczalni, a także innych atrakcji!

6. Poole Harbour, Wielka Brytania

W okolicach znajdującego się niedaleko Bournemouth portu Poole znajdziesz dwie plaże świetnie nadające się do kitesurfingu. The Duck Pond świetnie nadaje się do surfowania podczas wiatrów wiejących z północy i zachodu, natomiast Seafront – z południa.

7. Koksijde, Belgia

Koksijde to miejsce naprawdę jedyne w swoim rodzaju. Z jednej strony odkryjesz tu piaszczystą plażę o sporych rozmiarach, z drugiej – tuż obok znajduje się rezerwat przyrody Westhoek. To idealna okazja na relaks w zachwycających okolicznościach przyrody.

8. Habo Ljung, Szwecja

Habo Ljung to prawdopodobnie najlepsze miejsce do kitesurfingu w Szwecji. Fale są tutaj niemal zawsze spokojne, dzięki czemu stanowi doskonałą okazję do rozpoczęcia przygody z kitesurfingiem. Świetnie bawią się tu jednak także doświadczeni surferzy!

9. Jezioro Garda, Włochy

Jezioro Garda to jedna z najpopularniejszych miejscówek do kitesurfingu na terenie Europy. Odnajdziesz tu dedykowaną do kitesurfingu plażę Navene, kamienną plażę Campagnola, oraz wiele pobliskich campingów, w których możesz się zatrzymać.

10. Jastarnia, Polska

W Polsce również mamy idealne miejsce do kitesurfingu, a jest to Jastarnia. Osoby niedoświadczone skorzystać mogą z oferty szkoły kitesurfingu, bardziej zaawansowane przyciąga zaś ponad 20 kilometrów fantastycznej, piaszczystej plaży. Do tego wszystko odbywa się w otoczeniu natury!

Podobne artykuły

Góry Pieprzowe – urok Wyżyny Sandomierskiej

Góry Pieprzowe to imponujące pagórki, które zdobią wschodnią część...

Polskie Malediwy – wyjątkowe miejsce w Jaworznie

Polskie Malediwy to niezwykłe miejsce, które zachwyca swoją piękną...

Czeska Szwajcaria – szlaki, mapa, atrakcje

Czeska Szwajcaria to niezwykle urokliwy region w południowej Czechach,...

Szczeliniec Wielki – najwyższy szczyt Gór Stołowych – przewodnik po trasie, atrakcjach i historii

Szlaki Gór Stołowych zaczynają się od Szczelińca Wielkiego, który...

Namiot 4 osobowy – jaki wybrać?

Namiot 4 osobowy to dobry wybór dla rodzin lub...