Najlepsze szkoły kitesurfingu. Zobacz, gdzie zapisać się na kurs kitesurfingu

Udostępnij

Kitesurfing – efektownie wyglądający sport wodny, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród osób, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w świecie sportów wodnych, jak i tych, którzy już wcześniej mieli do czynienia z tego typu formą spędzania czasu. Każdy kiedyś widział próby utrzymania się na wodzie oraz zjawiskowo wyglądające akrobacje wykonywane przez profesjonalnych zawodników wykonujących ten sport. Z pozoru może się wydawać, że do uprawiania kitesurfingu potrzeba nieludzkich umiejętności, a prawda jest zgoła inna. Kitesurfing jest jednym z prostszych sportów wodnych, niezaliczany jest do sportów ekstremalnych, a utrzymywania się na desce jest w stanie nauczyć się każdy w zaledwie kilkanaście godzin. Gdzie podjąć taką naukę? Jakie są najlepsze szkoły kitesurfingu w Polsce?

ABCSurf

ABCSurf to szkoła kitesurfingu oraz windsurfingu, której biuro mieści się w Kuźnicy. Firma sprofilowana jest zarówno na amatorów, jak i szlifowanie umiejętności osób, które miały już wcześniej styczność ze sportami wodnymi. Ta szkoła kitesurfingu zapewnia profesjonalne podejście certyfikowanych instruktorów, którzy do każdego adepta sztuki operowania deską oraz latawcem podchodzą indywidualnie, dostosowując swój tryb prowadzenia zajęć do potrzeb danej osoby. Szkolenia są prowadzone ściśle zgodnie z wyznaczoną dyrektywą PZKite. Każdy kursant podczas szkolenia korzysta z najnowszego sprzętu marek takich jak RRD, Bliss oraz BS45. Zajęcia odbywają się na Helu, w asyście motorówki, a każdy z kursantów ma zapewnioną kamizelkę asekuracyjną oraz kaski z łącznością radiową. Średnia ocena tej szkoły z Opinii Google wynosi 4.8/5 gwiazdek przy 196 zamieszczonych opiniach, a w komentarzach kursanci zachwalają podejście instruktorów oraz poziom bezpieczeństwa zapewniony podczas prowadzenia szkolenia. W swojej ofercie ABCSurf ma również bazę noclegową, wypożyczalnię sprzętu oraz obozy kite/wind surfingowe.

Kite.pl

Jest to szkoła sportów wodnych zlokalizowana w Chałupach, która posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w szkoleniu ludzi. Na stronie internetowej Kite.pl można przeczytać, że są pierwszą w Polsce szkołą, która ukierunkowała się ściśle w stronę kitesurfingu. Celem tej firmy jest nie tylko nauka kursantów z zakresu tej dziedziny sportu, ale i wprowadzenie ich w surferską atmosferę, aby samo szkolenie odbywało się z jak najmniejszą ilością stresu. Kadra trenerska składa się z samych wykwalifikowanych osób, które nie znajdują się w tej szkole z przypadku. Podczas każdego szkolenia wykazują się ogromnym doświadczeniem zebranym przez lata prowadzenia Kite.pl. Szkoła wymienia większość desek oraz latawców co sezon, a sam sprzęt jest na najlepszym światowym poziomie. Firma korzysta z marek takich jak Cabrinha, Core, Duotone, F.One, Nobile oraz Shinn. Kite.pl posiada w swojej ofercie również pole kempingowe z możliwością wynajmu przyczepy, sklep kitesurfingowy ze sprzętem nowym i używanym oraz liczne turnusy obozowe. Średnia ocena firmy Kite.pl z Opinii Google wynosi 4.8/5 gwiazdek przy 102 zamieszczonych opiniach.

Kite Zone

Kolejny reprezentant Chałup, z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Kite Zone przyciąga do siebie klientów ogromnym doświadczeniem, szerokim wyborem oferowanych poziomów zaawansowania danego szkolenia oraz możliwością szkolenia się w innych sportach wodnych takich jak wakeboarding oraz surfing. Do nauki wykorzystywany sprzęt Cabrinha 2019, który spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa Polskiego Związku Kitesurfingu. Oprócz tego podczas szkolenia wykorzystywane są łodzie motorowe oraz technologia BBTalkin, która zapewnia bezprzewodową łączność kursanta z instruktorem. To co wyróżnia Kite Zone na tle innych szkół kitesurfingu, to możliwość zimowych wyjazdów do szkoły snowkite’a w Norwegii. Średnia ocen Kite Zone z Opinii Google wynosi 5/5 gwiazdek przy 148 zamieszczonych ocenach.

FunSurf

Fun Surf to 25 lat doświadczenia, czego potwierdzeniem są tysiące przeprowadzonych kursów zarówno z kitesurfingu, jak i windsurfingu. Firma posiada dwie bazy na Półwyspie Helskim – Chałupy i Polaris oraz stacjonarne biuro w Lublinie. W ofercie można znaleźć szkolenia grupowe, indywidualne, obozy oraz wypożyczalnię najwyższej jakości sprzętu. Do asekuracji na wodzie wykorzystywane są 3 łodzie motorowe oraz skuter wodny, które mają na celu zapewnienie jak największego bezpieczeństwa uczestników danego szkolenia. FunSurf organizuje również wyjazdy surfingowe w najdalsze zakątki świata. Średnia ocen FunSurf z Opinii Google wynosi 4.8/5 gwiazdek przy 383 zamieszczonych ocenach. 

Podobne artykuły

Góry Pieprzowe – urok Wyżyny Sandomierskiej

Góry Pieprzowe to imponujące pagórki, które zdobią wschodnią część...

Polskie Malediwy – wyjątkowe miejsce w Jaworznie

Polskie Malediwy to niezwykłe miejsce, które zachwyca swoją piękną...

Czeska Szwajcaria – szlaki, mapa, atrakcje

Czeska Szwajcaria to niezwykle urokliwy region w południowej Czechach,...

Szczeliniec Wielki – najwyższy szczyt Gór Stołowych – przewodnik po trasie, atrakcjach i historii

Szlaki Gór Stołowych zaczynają się od Szczelińca Wielkiego, który...

Namiot 4 osobowy – jaki wybrać?

Namiot 4 osobowy to dobry wybór dla rodzin lub...