Najlepsze spoty kitesurfingowe w Polsce. Top 10 miejsc

Udostępnij

Kitesurfing jest uważany za jeden z ciekawszych sportów ostatnich lat. Niewątpliwie jest to jeden z bardziej emocjonujących sportów wodnych. Dobrą wiadomością dla jego miłośników jest fakt, że równie dobre miejsca do uprawiania kitesurfingu można odnaleźć w Polsce! 

Podstawowe informacje o kitesurfingu

Kitesurfing zalicza się do sportów wodnych, które w ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością. Jest to jedna z odmian surfingu. Polega ona na poruszaniu się po wodzie na desce lub hydroskrzydle z pomocą latawca. Sport ten uprawia się zarówno na akwenach słodkowodnych jak i morskich. Powszechnie uważa się, że Mekką kitesurfingu są Hawaje. Wśród innych interesujących miejsc wymienia się także: Meksyk, Hiszpanię, Maroko czy Brazylię. W Polsce dyscyplina ta zyskuje coraz większe grono wielbicieli. Jakie są najlepsze miejsca do kitesurfingu w kraju? 

Top 10 najlepszych spotów do kitesurfingu w Polsce 

Wbrew pozorom również w Polsce można odnaleźć wiele obszarów, które sprawdzą się idealnie dla osób uprawiających kitesurfing. Wielu profesjonalistów uważa, że Morze Bałtyckie jest jednym z lepszych miejsc dla kitesurferów w Europie. Zapoznaj się z poniższym rankingiem, aby dowiedzieć się gdzie warto spędzić aktywnie czas. 

10. Jurata (woj. pomorskie, gm. Jastarnia)

Miejsce to jest corocznie chętnie odwiedzane przez turystów poszukujących wytchnienia od hałasu i tłumów. Spot położony jest na malowniczej Mierzei Helskiej. Jurata jest szczególnie polecana dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z kitesurfingiem.  

9. Karwia (woj. pomorskie, gm. Władysławowo)

Warto zauważyć, że w tym rejonie woda jest dość głęboka. Istnieje również ryzyko wywiania na brzeg, gdzie odpoczywa wiele turystów. Z tych względów miejsce to uczęszczane jest profesjonalistów i osoby bardziej zaznajomione z tą dyscypliną.

8. Gdańsk (woj. pomorskie)

Jest to miasto, które w okresie letnim jest chętnie odwiedzane przez turystów. Można tutaj nie tylko spędzić czas na leniuchowaniu na plaży, ale także aktywnie, chociażby uprawiając kitesurfing. Z takich samych powodów jak Karwia, miejsca tego nie poleca się osobom początkującym. 

7. Kuźnica (woj. pomorskie, gm. Rewal)

Płytka woda, mała liczba turystów, a także spora liczba instruktorów sprawiają, że miejscowość ta jest chętnie odwiedzana przez początkujących kitesurferów. 

6. Jastarnia (woj. pomorskie)

Miejsce, które dla kitesurferów kojarzy się z jedną z najlepszych szkół do nauki tego sportu. W ofercie odnaleźć można interesujące kursy, które stanowią bardzo dobry początek dla amatorów oraz idealne dopełnienie dla osób bardziej zaawansowanych. 

5. Chałupy (woj. pomorskie, gm. Władysławowo)

Miejsce, które co roku przyciąga tłumu surferów. Ze względu na kierunek wiatru (zachód, południe, wschód) jest to spot bezpieczny dla wszystkich sportowców.

4. Zatoka Pucka 

Zatoka Pucka jest częścią Zatoki Gdańskiej i Morza Bałtyckiego. Miejsce to zyskało popularność głównie ze względu na różnorodność akwenu i zmienne warunki wiatrowe. 

3. Rewa (woj. pomorskie, gm. Kosakowo)

Jest to miejsce przeznaczone dla profesjonalistów, mimo że w tym regionie nie brakuje szkół kitesurfingu. Ze względu na liczbę turystów oraz głębokość wody, nie poleca się Rewy dla początkujących.

2. Łeba (woj. pomorskie)

Łeba to punkt na mapie Polski, który corocznie jest chętnie odwiedzany przez turystów. Płytkie wody są idealne dla osób, które chciałby nauczyć się podstaw kitesurfingu.

1. Półwysep Helski 

Piaszczysty wał o długości 35 km, który jest chętnie odwiedzany przez tysiące turystów przez cały rok. Jest również określany mianem polskiej Mekki surfingu. Bowiem odpowiedni wiatr wieje tam przez ponad 200 dni w roku, a jego prędkość nie przekracza 30 km/h. 

Miejsce Rejon 
1.Półwysep Helski 
2.Łeba 
3.Rewa
4.Zatoka Pucka 
5.Chałupy 
6.Jastarnia 
7.Kuźnica 
8.Gdańska
9.Karwia
10. Jurata 
Podobne artykuły

Najlepsze spoty kitesurfingowe w Europie. Top 10

Kitesurfing to sport wyjątkowo ekscytujący i dostarczający masy adrenaliny...

Deska SUP – Co to jest i jakie są najlepsze?

SUP czyli stand up paddle oznacza pływanie z wykorzystaniem...

Najlepsze pianki do kitesurfingu. Jak wybrać dobrą piankę neoprenową?

Pianka neoprenowa o odpowiednich parametrach sprawia, że możliwe jest...

Najlepsze deski do windsurfingu. Czym kierować przy wyborze?

Na aktywność fizyczną nigdy nie jest za późno, tym...

Najlepsze szkoły kitesurfingu. Zobacz, gdzie zapisać się na kurs kitesurfingu

Kitesurfing - efektownie wyglądający sport wodny, który z roku...

Najlepsze pianki do windsurfingu. Jak wybrać odpowiednią piankę?

Jesteś windsurferem i zastanawiasz się, jaka pianka do uprawiania...