Najlepsze szkoły windsurfingu. Dwie najlepsze szkoły do nauki windsurfingu

Udostępnij

Windsurfing to wyjątkowy sport, którego uprawianie niesie ze sobą wiele korzyści. Warto uczyć się pod okiem czujnego instruktora, aby zauważyć pozytywne efekty. Jaka szkoła jest najlepsza? Jak wybrać odpowiednie miejsce do nauki? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na te i inne ważne pytania.

Windsurfing – dla kogo?

Coraz więcej osób interesuje się windsurfingiem. Trudno się temu dziwić, ten sport wodny jest bowiem bardzo ciekawy. Jeśli zastanawiasz się, czy to aktywność dla Ciebie, ten fragment artykułu bardzo Ci się przyda. Poznaj największe korzyści, jakie niesie ze sobą uprawianie windsurfingu, a przekonasz się, że naprawdę warto spróbować:

  • Dotlenienie organizmu – uprawianie sportu na świeżym powietrzu wpływa korzystnie na organizm człowieka. Windsurfing jest tego doskonałym przykładem.
  • Sposób na stres i napięcie – porządny trening pozwoli zapomnieć o problemach, niepowodzeniach i innych nieprzyjemnościach. Pozwól sobie na odrobinę przyjemności, a na pewno nie pożałujesz.
  • Satysfakcja – osiąganie nowych celów przynosi wiele radości.
  • Wzmocnienie kręgosłupa, mięśni nóg oraz ramion – windsurfing wpływa korzystnie na wytrzymałość organizmu oraz pomaga kształtować sylwetkę.
  • Lepsza równowaga i odporność organizmu.

Śmiało można powiedzieć, że uprawianie windsurfingu jest bardzo korzystne dla zdrowia, samopoczucia oraz wyglądu. Czytaj dalej, a dowiesz się, jaką szkołę warto wybrać.

Najlepsze szkoły do nauki windsurfingu

Regularne treningi pod okiem doświadczonego profesjonalisty to bardzo ważna kwestia. Dzięki temu poznasz prawidłową technikę, zasady bezpieczeństwa oraz zyskasz wiele innych przydatnych informacji i umiejętności.

Szkoły windsurfingu w województwie Mazowieckim

1. Szkoła windsurfingu FunSurf nad Zalewem Zegrzynskim

W Polsce funkcjonuje przynajmniej kilka świetnych szkół. Jedną z najlepszych propozycji jest FunSurf, czyli szkoła, która działa na rynku już od 25 lat. Oferta jest tak różnorodna, że każdy może znaleźć odpowiednią dla siebie opcje. Dostępne są różne formy nauki dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. W ofercie są również zagraniczne wyjazdy, a także wypożyczalnia oraz przechowywalnia sprzętu. Dostępne są różne lokalizacje, informacje na ten temat znajdziesz na oficjalnej stronie szkoły.

2. Szkoła windsurfingu LSurf, Nieporęt

LSURF to miejsce godne polecenia. Szkoła znajduje się w Nieporęcie, ma dobre opinie i bogatą ofertę. Nauka windsurfingu dla osób w różnym wieku, półkolonie dla dzieci, wypożyczalnia oraz przechowalnia sprzętu to tylko niektóre przykłady z oferty. Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie internetowej szkoły.

3. Surfing Nowe Guty, Mazury

Surfing Nowe Guty także sprawdza się bardzo dobrze. Szkoła cieszy się pozytywnymi opiniami i oferuje wszystko to, co potrzebne do nauki windsurfingu. Doświadczeni instruktorzy dbają o każdego kursanta. Poza nauką windsurfingu można wypożyczyć tutaj również sprzęty wodne i nieco się zrelaksować. Dostępny jest także wodny plac zabaw dla dzieci.

Szkoły windsurfingu nad polskim morzem

1. Szkoła windsurfingu SurfPoint

Ta szkoła windsurfingu oferuje kursy dla osób na różnych poziomach zaawansowania, od początkujących do zaawansowanych. Posiada nowoczesny sprzęt, który jest regularnie serwisowany i aktualizowany. Instruktorzy posiadają aktualne uprawnienia oraz doświadczenie w pracy na wodzie, większość z nich to absolwenci Akademii Wychowania Fizycznego. Szkolenia prowadzone są w językach: angielskim, niemieckim, rosyjskim, a czasem nawet włoskim i hiszpańskim.

Jak wybrać szkołę windsurfingu?

W Polsce funkcjonuje wiele szkół windsurfingu. Warto więc dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę, aby wybrać odpowiednie miejsce:

  • Uprawnienia instruktorskie pracowników – to bardzo ważna kwestia. Dzięki uprawnieniom instruktor może dobrze wykonywać swoją pracę i wie, jak zadbać o bezpieczeństwo podczas lekcji.
  • Zaplecze szkoły – każde profesjonalne miejsce powinno oferować sprzęt dobrej jakości, przechowywalnię oraz przebieralnię. Także biuro jest istotne, dzięki niemu możliwe jest bowiem profesjonalna obsługa klientów i przedstawienie oferty.
  • Położenie bazy szkoleniowej – powinno zapewniać komfortowe i bezpieczne warunki do nauki. Ważna jest odległość od wody oraz szerokie zejście.
  • Sprzęt asekuracyjno-ratowniczy – każda szkoła windsurfingu powinna go posiadać.
  • Przejrzystość oferty – powinna być ona przedstawiona w sposób zrozumiały i zawierać najważniejsze informacje.

Jeśli zwrócisz uwagę na powyższe kwestie, na pewno uda Ci się wybrać odpowiednią szkołę windsurfingu. Przed zdecydowaniem się na konkretną ofertę, warto sprawdzić opinie, ułatwia to bowiem podjęcie dobrej decyzji. Pamiętaj także, aby ufać swoim odczuciom. Jeśli po pierwszej lekcji masz wrażenie, że zabrakło profesjonalnego podejścia, warto poszukać innej oferty.

Podobne artykuły

Góry Pieprzowe – urok Wyżyny Sandomierskiej

Góry Pieprzowe to imponujące pagórki, które zdobią wschodnią część...

Polskie Malediwy – wyjątkowe miejsce w Jaworznie

Polskie Malediwy to niezwykłe miejsce, które zachwyca swoją piękną...

Czeska Szwajcaria – szlaki, mapa, atrakcje

Czeska Szwajcaria to niezwykle urokliwy region w południowej Czechach,...

Szczeliniec Wielki – najwyższy szczyt Gór Stołowych – przewodnik po trasie, atrakcjach i historii

Szlaki Gór Stołowych zaczynają się od Szczelińca Wielkiego, który...

Namiot 4 osobowy – jaki wybrać?

Namiot 4 osobowy to dobry wybór dla rodzin lub...